Nasze wnioski do Budżetu Gminy Świecie na rok 2021

Rozwój turystyki i rekreacji, ale też przyłożenie większej wagi do kwestii tożsamościowych naszego miasta. Tych zagadnień dotyczą projekty, które złożyliśmy do budżetu Gminy Świecie na rok 2021.

Wnioski można składać do 30 września ❗️

Nieco więcej o naszych projektach:

1️⃣ SZLAK TABLIC PAMIĄTKOWYCH „TU BYŁO, TU ZDARZYŁO SIĘ W ŚWIECIU”

Projekt dotyczy stworzenia szlaku tablic pamiątkowych dotyczących wydarzeń, postaci, obiektów i instytucji, które zaistniały w szczególny sposób w historii Świecia i regionu.
Poza aspektem upamiętniającym, szlak „Tu było, tu zdarzyło się w Świeciu” ma przyczynić się do podniesienia świadomości mieszkańców Świecia na temat losów miasta i upowszechnienia wiedzy dotyczącej lokalnej historii. Ponadto tablice pamiątkowe posłużą turystom i wszystkim osobom odwiedzającym Świecie w lepszym poznaniu naszego miasta.
Tablice będą posiadały znormalizowany kształt, kolorystykę oraz układ fotografii i informacji. Projekt zakłada stworzenie czterech tablic, dotyczących m.in życia codziennego na Starym Mieście w Świeciu (przed przenosinami), zburzonej synagogi znajdującej się do września 1939 roku przy ul. Klasztornej oraz rozlewni wód mineralnych „Zdrój Marianki”.

2️⃣ SZLAK TURYSTYCZNY „PĘTLA CZARCICH GÓR”

Zadanie polega na stworzeniu wielokilometrowego szlaku turystycznego i uczynieniu z Czarcich Gór atrakcji turystycznej mogącej zatrzymać osoby odwiedzające Świecie na dłużej, a także stać się chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców Gminy Świecie.
Zadanie polega na uporządkowaniu i zagospodarowaniu terenu przez, który przebiega obecna nadwiślańska ścieżka dydaktyczna Czarcie Góry, poprzez właściwe oznaczenie szlaku, stworzenie punktów postojowych, tablic informacyjnych, punktów fotograficznych z herbem Świecia i nazwą „Czarcie Góry”, zamontowania poręczy, lin i drewnianych kładek umożliwiających sprawne pokonywanie trudniejszych odcinków szlaku, uporządkowanie drzewostanu, wyrównanie trudno dostępnych fragmentów szlaku, stworzenie ścieżki pieszej na górze wzniesienia, tak by szlak tworzył pętlę oraz zamontowanie przynajmniej dwóch mostów linowych nad parowami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s